PP300T060
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PP300T060
Manufacturer
Powerex, Inc.
Package / Case
Power Module
Datasheet
Download
Description
IGBT ASSEMBLY 3-PHASE 600V 300A
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Product Category :
Power Driver Modules
Polarity :
NPN
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
POW-R-PAK™
Voltage :
600V
Published :
Current :
300A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Isolation :
2500VDC
Type :
IGBT
Configuration :
3 Phase Inverter
Package / Case :
Power Module
Datasheets
PP300T060
Introducing Power Driver Modules Powerex, Inc. PP300T060 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:600V, Type:IGBT, Package / Case:Power Module, PP300T060 pinout, PP300T060 datasheet PDF, PP300T060 amp .Beyond Power Driver Modules Powerex, Inc. PP300T060 ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.