PNP5WVJT-73-18R
Mfr.Part #
PNP5WVJT-73-18R
Description
RES 18 OHM 5% 5W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.295Diax0.669L 7.50mmx17.00mm
2
Power (Watts) :
5W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Diameter :
0.8 mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Construction :
Cylindrical
Working Voltage :
300V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Resistance :
18ohm
Package / Case :
Axial
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
PNP5WVJT-73-18R
YAGEO PNP5WVJT-73-18R
FIXED RESISTOR, 18Ohm, 5W, Wirewound,