PNP5WVJR-73-0R33
Mfr.Part #
PNP5WVJR-73-0R33
Description
RES 0.33 OHM 5% 5W AXIAL
Through Hole Resistors
Construction :
Cylindrical
Resistance :
330mOhm
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Lead Diameter :
0.8 mm
Package / Case :
Axial
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Max Power Dissipation :
5W
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Size / Dimension :
0.295Diax0.669L 7.50mmx17.00mm
Working Voltage :
300V
Factory Lead Time :
25 Weeks
Datasheets
PNP5WVJR-73-0R33
YAGEO PNP5WVJR-73-0R33
FIXED RESISTOR, 330mOhm, Wirewound,