PNP5WVJR-73-68R
Mfr.Part #
PNP5WVJR-73-68R
Description
RES 68 OHM 5% 5W AXIAL
Resistance :
68Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.295Diax0.669L 7.50mmx17.00mm
Power (Watts) :
5W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Series :
PNPV
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
PNP5WVJR-73-68R
YAGEO PNP5WVJR-73-68R
68Ohm, 5W, Wirewound,