PNP3WVJT-73-43R
Mfr.Part #
PNP3WVJT-73-43R
Description
RES 43 OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
43Ohm
Series :
PNPV
Size / Dimension :
0.217Diax0.512L 5.50mmx13.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
PNP3WVJT-73-43R
YAGEO PNP3WVJT-73-43R
43Ohm, 3W, Wirewound,