PNP300JR-73-0R1
Mfr.Part #
PNP300JR-73-0R1
Description
RES 0.1 OHM 5% 3W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Construction :
Cylindrical
Packing Method :
TR
Number of Terminations :
2
Lead Diameter :
0.8 mm
Package / Case :
Axial
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Series :
PNP
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Lead Length :
35mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Max Power Dissipation :
3W
Pbfree Code :
yes
Resistance :
100MOhm
Lead Free :
Lead Free
Not Applicable
Working Voltage :
300V
Datasheets
PNP300JR-73-0R1
YAGEO PNP300JR-73-0R1
FIXED RESISTOR, 100mOhm, Wirewound,