PNP3WVJT-73-0R22
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PNP3WVJT-73-0R22
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.22 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
220mOhm
Published :
Power Rating :
3W
Packaging :
Tape and Box (TB)
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
16 Weeks
Working Voltage :
300V
Tolerance :
±5%
Diameter :
5.5mm
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.217Diax0.512L 5.50mmx13.00mm
Lead Length :
33mm
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Rated Power Dissipation (P) :
3W
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Series :
PNPV
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Cylindrical
Contact Plating :
Tin
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Datasheets
PNP3WVJT-73-0R22
YAGEO PNP3WVJT-73-0R22
FIXED RESISTOR, 220mOhm, Wirewound,