PNP3WVJR-73-39R
Mfr.Part #
PNP3WVJR-73-39R
Description
RES 39 OHM 5% 3W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Length :
34mm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
3W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Package / Case :
Axial
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
25 Weeks
Lead Diameter :
0.8 mm
ROHS3 Compliant
Construction :
Cylindrical
Size / Dimension :
0.217Diax0.512L 5.50mmx13.00mm
Working Voltage :
300V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Resistance :
39Ohm
Datasheets
PNP3WVJR-73-39R
YAGEO PNP3WVJR-73-39R
FIXED RESISTOR, 39Ohm, Wirewound,