PNP3WVJR-73-2K2
Mfr.Part #
PNP3WVJR-73-2K2
Description
RES 2.2K OHM 5% 3W AXIAL
Flame Retardant Coating, Safety
Max Power Dissipation :
3W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Axial
Published :
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.217Diax0.512L 5.50mmx13.00mm
Resistance :
2.2kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
25 Weeks
Pbfree Code :
yes
Datasheets
PNP3WVJR-73-2K2
YAGEO PNP3WVJR-73-2K2
2.2kOhm, Wirewound,