PNP3WVJR-73-20R
Mfr.Part #
PNP3WVJR-73-20R
Description
RES 20 OHM 5% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.217Diax0.512L 5.50mmx13.00mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
20Ohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
PNP3WVJR-73-20R
YAGEO PNP3WVJR-73-20R
20Ohm, 3W, Wirewound,