PNP3WVJR-73-1R5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PNP3WVJR-73-1R5
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.5 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-40°C~200°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
PNPV
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.217Diax0.512L 5.50mmx13.00mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
3W
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Resistance :
1.5Ohm
Datasheets
PNP3WVJR-73-1R5
YAGEO PNP3WVJR-73-1R5
1.5Ohm, Wirewound,