PM4344.153NLT
Mfr.Part #
PM4344.153NLT
Description
FIXED IND 15UH 12.5A 20.5MOHM SM
Size / Dimension :
0.697Lx0.677W 17.70mmx17.20mm
Height - Seated (Max) :
0.276 (7.00mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±20%
Width :
17.2 mm
Current - Saturation :
23A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
20.5mOhm Max
Brand :
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Length :
17.7 mm
Height :
7 mm
Current - Saturation (Isat) :
23A
Saturation Current :
27 A
Supplier Device Package :
Inductance :
15μH
Series :
PM4344.XXXNLT
Current Rating (Amps) :
12.5A
Datasheets
PM4344.153NLT
Pulse Electronics PM4344.153NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD