PM4343.471NLT
Mfr.Part #
PM4343.471NLT
Description
FIXED IND 470NH 41A 1.2 MOHM SMD
Height - Seated (Max) :
0.256 (6.50mm)
DC Resistance (DCR) :
1.2mOhm Max
Current Rating (Amps) :
41A
Inductance :
470nH
Length :
14 mm
Ratings :
AEC-Q200
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Width :
12.8 mm
Tolerance :
±20%
Series :
PM4343.XXXNLT
Size / Dimension :
0.551Lx0.504W 14.00mmx12.80mm
Current - Saturation :
63A
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Saturation Current :
63 A
Active
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Saturation (Isat) :
63A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height :
6.5 mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
PM4343.471NLT
Pulse Electronics PM4343.471NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD