PM4343.182NLT
Mfr.Part #
PM4343.182NLT
Description
FIXED IND 1.8UH 27A 4 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
27A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Brand :
Current - Saturation :
40A
Saturation Current :
40 A
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Material - Core :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Length :
14 mm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.256 (6.50mm)
Series :
PM4343.XXXNLT
Current - Saturation (Isat) :
40A
Size / Dimension :
0.551Lx0.504W 14.00mmx12.80mm
Width :
12.8 mm
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
4mOhm Max
Inductance :
1.8μH
Height :
6.5 mm
Datasheets
PM4343.182NLT
Pulse Electronics PM4343.182NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD