PM4340.201NLT
Mfr.Part #
PM4340.201NLT
Description
FIXED IND 200NH 16A 3.2 MOHM SMD
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Saturation Current :
25 A
Height :
3 mm
Length :
6 mm
Current Rating (Amps) :
16A
Height - Seated (Max) :
0.118 (3.00mm)
DC Resistance (DCR) :
3.2mOhm Max
Inductance :
200nH
Width :
5.4 mm
Current - Saturation (Isat) :
25A
Pulse
Current - Saturation :
25A
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.213W 6.00mmx5.40mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Features :
Tolerance :
±30%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Series :
PM4340.XXXNLT
Datasheets
PM4340.201NLT
Pulse Electronics PM4340.201NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD