PM25CLB120
Mfr.Part #
PM25CLB120
Manufacturer
Powerex, Inc.
Package / Case
Power Module
Description
MOD IPM L-SER 6PAC 1200V 25A
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Product Category :
Power Driver Modules
ECCN Code :
EAR99
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Published :
Supply Voltage :
15V
JESD-30 Code :
R-XXMA-X37
Current :
25A
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Chassis Mount
Type :
IGBT
Qualification Status :
Not Qualified
HTS Code :
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Reach Compliance Code :
Unknown
Series :
Intellimod™
Voltage - Isolation :
2500VDC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
37
Configuration :
3 Phase
Voltage :
1.2kV
Surface Mount :
No
Package / Case :
Power Module
Datasheets
PM25CLB120
Introducing Power Driver Modules Powerex, Inc. PM25CLB120 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Chassis Mount, Type:IGBT, Number of Terminations:37, Voltage:1.2kV, Package / Case:Power Module, PM25CLB120 pinout, PM25CLB120 datasheet PDF, PM25CLB120 amp .Beyond Power Driver Modules Powerex, Inc. PM25CLB120 ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.