PM200DSA060
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PM200DSA060
Manufacturer
Powerex, Inc.
Package / Case
Power Module
Datasheet
Download
Description
MOD IPM DUAL 600V 200A
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Product Category :
Power Driver Modules
Mounting Type :
Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Supplies :
15V
Series :
Intellimod™
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Voltage :
600V
Published :
JESD-30 Code :
R-XXMA-X13
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Surface Mount :
No
Type :
IGBT
Number of Functions :
1
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Terminations :
13
HTS Code :
Supply Voltage :
15V
Pin Count :
13
Reach Compliance Code :
Unknown
Configuration :
1 Phase Inverter
Package / Case :
Power Module
Voltage - Isolation :
2500Vrms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Current :
200A
Datasheets
PM200DSA060
Introducing Power Driver Modules Powerex, Inc. PM200DSA060 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Chassis Mount, Voltage:600V, Type:IGBT, Number of Terminations:13, Package / Case:Power Module, PM200DSA060 pinout, PM200DSA060 datasheet PDF, PM200DSA060 amp .Beyond Power Driver Modules Powerex, Inc. PM200DSA060 ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.