PLT1206Z9651LBTS
Mfr.Part #
PLT1206Z9651LBTS
Description
RES SMD 9.65KOHM 0.01% 0.4W 1206
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Resistance :
9.65kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e0
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
400mW
Additional Feature :
FALME PROOF
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Datasheets
PLT1206Z9651LBTS
Vishay PLT1206Z9651LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 9.65kOhm, 0.4W 2/5W, ±0.01%, -55°C~125°C