PLT1206Z9091LBTS
Mfr.Part #
PLT1206Z9091LBTS
Description
RES SMD 9.09KOHM 0.01% 0.4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Published :
Max Power Dissipation :
400mW
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Tape and Reel (TR)
Height :
838.2μm
Resistance :
9.09kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.01%