PL1824Y-40-6
Mfr.Part #
PL1824Y-40-6
Description
4,0MM POWERLOK 2 WAY POWER AND 4
Number of Positions :
6 (4 + 2 Power)
Color :
Black
Number of Rows :
2
Mounting Type :
Panel Mount
Datasheets
PL1824Y-40-6
Manufacturer related products
    4,0MM POWERLOK 2 WAY PLUG STRAIG
    4,0MM POWERLOK 2 WAY RECEPTACLE
Part Manufacturer Stock Description
PL18(X)/28(X)-30X DUST CAP Amphenol Technical Products International 7,929 POWERLOK 10MM G2 1 POS PLUG DUST
PL18(X)/28(X)-30X LEVER LOCK Amphenol Technical Products International 7,139 POWERLOK 10MM G2 1POS STRAIGHT A
PL18(X)/28(X)-50X DUST CAP Amphenol Technical Products International 38,568 POWERLOK 14MM G2 1 POS PLUG DUST
PL18(X)/28(X)-50X LEVER LOCK Amphenol Technical Products International 48,418 POWERLOK 14MM G2 1POS STRAIGHT A
PL182(X)-30X LEVER LOCK Amphenol Technical Products International 48,485 POWERLOK 10MM G2 2POS STRAIGHT P
PL182(X)-6X DUST CAP Amphenol Technical Products International 26,650 POWERLOK 4.0MM G2 2 POS PLUG DUS
PL182(X)/282(X)-30X DUST CAP Amphenol Technical Products International 2,772 POWERLOK 10MM G2 2 POS PLUG DUST