PL082V-301-10D6-2
Mfr.Part #
PL082V-301-10D6-2
Description
POWERLOK 10MM G2 2POS RCPT FLAT
Number of Rows :
1
Product Status :
Active
Amphenol
Number of Positions :
2
RoHS :
Non-Compliant
Subcategory :
Power Connectors
Brand :
Amphenol Technical Products
Product Type :
DC Power Connectors
Product Category :
DC Power Connectors
Color :
Green
Cable Termination :
Crimp
Datasheets
PL082V-301-10D6-2
Manufacturer related products
    4,0MM POWERLOK 2 WAY PLUG STRAIG
    4,0MM POWERLOK 2 WAY RECEPTACLE
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
PL082(X)-30X DUST CAP Amphenol Technical Products International 14,539 POWERLOK 10MM G2 2 POS RCPT DUST
PL082(X)-6X DUST CAP Amphenol Technical Products International 28,778 POWERLOK 4.0MM G2 2 POS RCPT DUS