PHG.4B.324.CLMD15
Mfr.Part #
PHG.4B.324.CLMD15
Description
CONN RCPT FMALE 24POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Gender :
Push-Pull
Length :
69mm
Diameter :
26mm
Current Rating :
7A
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Series :
4B
Termination :
Crimp
Bronze
Contact Style :
Socket
Cable Opening :
0.535 ~ 0.591 (13.60mm ~ 15.00mm)
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Shell Size - Insert :
324
Ratings :
IP50
Number of Positions :
24
Bulk
Datasheets
PHG.4B.324.CLMD15
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 24 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PHG.4B.324.CLMD15 Overview
PHG.4B.324.CLMD15 Features
4B series
PHG.4B.324.CLMD15 Applications
There are a lot of LEMO
PHG.4B.324.CLMD15 Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER