PHG.4B.304.CLLM82Z
Mfr.Part #
PHG.4B.304.CLLM82Z
Description
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Termination :
Solder Cup
Length :
69mm
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Current Rating :
30A
Number of Positions :
4
Shell Size - Insert :
304
Polyetheretherketone (PEEK)
Contact Style :
Socket
Shielded
Diameter :
26mm
Ratings :
IP50
Cable Opening :
0.283 ~ 0.323 (7.20mm ~ 8.20mm)
Series :
4B
Gender :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PHG.4B.304.CLLM82Z Overview
PHG.4B.304.CLLM82Z Features
4B series
PHG.4B.304.CLLM82Z Applications
There are a lot of LEMO
PHG.4B.304.CLLM82Z Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER