PHG.3B.330.CLLM52
Mfr.Part #
PHG.3B.330.CLLM52
Description
CONN RCPT FMALE 30P SOLDER CUP
Current Rating :
3.5A
Length :
54.5mm
Number of Positions :
30
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Cable Opening :
0.165 ~ 0.205 (4.20mm ~ 5.20mm)
Shell Size - Insert :
330
Diameter :
19mm
59.0μin 1.50μm
Datasheets
PHG.3B.330.CLLM52
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 30 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PHG.3B.330.CLLM52 Overview
PHG.3B.330.CLLM52 Features
3B series
PHG.3B.330.CLLM52 Applications
There are a lot of LEMO
PHG.3B.330.CLLM52 Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER