PHG.3B.330.CLLD11Z
Mfr.Part #
PHG.3B.330.CLLD11Z
Description
CONN RCPT FMALE 30P SOLDER CUP
Cable Opening :
0.398 ~ 0.433 (10.10mm ~ 11.00mm)
Shell Size - Insert :
330
Termination :
Solder Cup
Current Rating :
3.5A
Length :
54.5mm
IP50
Gender :
Diameter :
19mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Number of Positions :
30
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 30 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PHG.3B.330.CLLD11Z Overview
PHG.3B.330.CLLD11Z Features
3B series
PHG.3B.330.CLLD11Z Applications
There are a lot of LEMO
PHG.3B.330.CLLD11Z Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER