PHG.3B.326.CLLD10Z
Mfr.Part #
PHG.3B.326.CLLD10Z
Description
CONN RCPT FMALE 26P SOLDER CUP
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
54.5mm
Cable Opening :
0.362 ~ 0.394 (9.20mm ~ 10.00mm)
Diameter :
19mm
Current Rating :
4A
Shell Size - Insert :
326
Number of Positions :
26
Polyetheretherketone (PEEK)
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 26 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PHG.3B.326.CLLD10Z Overview
PHG.3B.326.CLLD10Z Features
3B series
PHG.3B.326.CLLD10Z Applications
There are a lot of LEMO
PHG.3B.326.CLLD10Z Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER