PHG.3B.305.CLLD92
Mfr.Part #
PHG.3B.305.CLLD92
Description
CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP
Number of Positions :
5
Shell Size - Insert :
305
Cable Opening :
0.303 ~ 0.362 (7.70mm ~ 9.20mm)
Diameter :
19mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
54.5mm
Current Rating :
19A
Free Hanging (In-Line)
Datasheets
PHG.3B.305.CLLD92
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 5 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PHG.3B.305.CLLD92 Overview
PHG.3B.305.CLLD92 Features
3B series
PHG.3B.305.CLLD92 Applications
There are a lot of LEMO
PHG.3B.305.CLLD92 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER