PHG.3B.304.CYMD92
Mfr.Part #
PHG.3B.304.CYMD92
Description
CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Ratings :
IP50
Length :
54.5mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Shell Size - Insert :
304
Termination :
Crimp
Gender :
FEMALE
Number of Positions :
4
Socket
Mount :
Free Hanging
Current Rating :
19A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Cable Opening :
0.303 ~ 0.362 (7.70mm ~ 9.20mm)
Diameter :
19mm
Datasheets
PHG.3B.304.CYMD92
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PHG.3B.304.CYMD92 Overview
PHG.3B.304.CYMD92 Features
3B series
PHG.3B.304.CYMD92 Applications
There are a lot of LEMO
PHG.3B.304.CYMD92 Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER