PHG.2B.514.CYMD52Z
Mfr.Part #
PHG.2B.514.CYMD52Z
Description
CONN RCPT FMALE 8POS GOLD CRIMP
Cable Opening :
0.165 ~ 0.205 (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Number of Positions :
8
Shell Size - Insert :
514
Current Rating (Amps) :
10A
Datasheets
PHG.2B.514.CYMD52Z
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 8 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PHG.2B.514.CYMD52Z Overview
PHG.2B.514.CYMD52Z Features
2B series
PHG.2B.514.CYMD52Z Applications
There are a lot of LEMO
PHG.2B.514.CYMD52Z Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER