PHG.2B.310.CYMD82Z
Mfr.Part #
PHG.2B.310.CYMD82Z
Description
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Gender :
FEMALE
Shell Size - Insert :
310
Push-Pull
HTS Code :
Contact Style :
Socket
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
8A
Mount :
Free Hanging
Number of Positions :
10
Bulk
Ratings :
IP50
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
46mm
Cable Opening :
0.283 ~ 0.323 (7.20mm ~ 8.20mm)
UL94 V-0
Diameter :
16.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PHG.2B.310.CYMD82Z Overview
PHG.2B.310.CYMD82Z Features
2B series
PHG.2B.310.CYMD82Z Applications
There are a lot of LEMO
PHG.2B.310.CYMD82Z Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER