PHG.2B.310.CYMD82N
Mfr.Part #
PHG.2B.310.CYMD82N
Description
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
Number of Positions :
10
Receptacle, Female Sockets
Current Rating :
8A
Fastening Type :
Push-Pull
Mount :
Free Hanging
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Ratings :
IP50
Shell Size - Insert :
310
Cable Opening :
0.283 ~ 0.323 (7.20mm ~ 8.20mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PHG.2B.310.CYMD82N Overview
PHG.2B.310.CYMD82N Features
2B series
PHG.2B.310.CYMD82N Applications
There are a lot of LEMO
PHG.2B.310.CYMD82N Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER