PHG.1B.304.CLLM27
Mfr.Part #
PHG.1B.304.CLLM27
Description
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Series :
1b
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Contact Style :
Socket
Cable Opening :
0.087 ~ 0.106 (2.20mm ~ 2.70mm)
Diameter :
12.5mm
Current Rating :
10A
Shell Material :
Brass
Gender :
FEMALE
Number of Positions :
4
Length :
39.5mm
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Shell Size - Insert :
304
Ratings :
IP50
Datasheets
PHG.1B.304.CLLM27
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PHG.1B.304.CLLM27 Overview
PHG.1B.304.CLLM27 Features
1B series
PHG.1B.304.CLLM27 Applications
There are a lot of LEMO
PHG.1B.304.CLLM27 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER