PHG.1B.302.CYMD72
Mfr.Part #
PHG.1B.302.CYMD72
Description
CONN RCPT FMALE 2POS GOLD CRIMP
Current Rating :
15A
Number of Positions :
2
Cable Opening :
0.244 ~ 0.283 (6.20mm ~ 7.20mm)
Diameter :
12.5mm
Shell Size - Insert :
302
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Series :
1b
Mount :
Free Hanging
Length :
39.5mm
Datasheets
PHG.1B.302.CYMD72
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 2 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PHG.1B.302.CYMD72 Overview
PHG.1B.302.CYMD72 Features
1B series
PHG.1B.302.CYMD72 Applications
There are a lot of LEMO
PHG.1B.302.CYMD72 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER