PHG.0K.304.CLLC35Z
Mfr.Part #
PHG.0K.304.CLLC35Z
Description
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Circular Connector Assemblies
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Cable Opening :
0.122 ~ 0.138 (3.10mm ~ 3.50mm)
Ratings :
Dust Tight, IP66, Water Resistant, Waterproof
Shell Size - Insert :
304
Ingress Protection :
IP66/68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Number of Positions :
4
Current Rating :
7A
Series :
0K
Silver
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PHG.0K.304.CLLC35Z Overview
PHG.0K.304.CLLC35Z Features
0K series
PHG.0K.304.CLLC35Z Applications
There are a lot of LEMO
PHG.0K.304.CLLC35Z Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER