PHG.0B.305.CYMD42
Mfr.Part #
PHG.0B.305.CYMD42
Description
CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP
Current Rating :
6.5A
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Cable Opening :
0.126 ~ 0.165 (3.20mm ~ 4.20mm)
Number of Positions :
5
Diameter :
9.5mm
Shell Size - Insert :
305
ECCN Code :
EAR99
Length :
34.5mm
Series :
0B
Mount :
Free Hanging
Shielded
Datasheets
PHG.0B.305.CYMD42
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 5 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PHG.0B.305.CYMD42 Overview
PHG.0B.305.CYMD42 Features
0B series
PHG.0B.305.CYMD42 Applications
There are a lot of LEMO
PHG.0B.305.CYMD42 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER