PH600S280-3.3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PH600S280-3.3
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 600W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Input Voltage-Nom :
280V
Feature :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Terminal Position :
Dual
Terminal Form :
PIN/PEG
Number of Outputs :
1
Applications :
ITE (Commercial)
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Size / Dimension :
3.85Lx1.61W x 0.50 H 86.0mmx41.0mmx12.7mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Control Features :
Enable, Active Low
Voltage - Input (Min) :
200V
Number of Functions :
1
Output Voltage :
3.3V
Type :
Isolated Module
Surface Mount :
No
Voltage - Input (Max) :
400V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
600W
Voltage - Isolation :
3kV
Series :
PH-S (600W)
Trim/Adjustable Output :
yes
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
10
Total Power Output-Max :
330W
Voltage - Output 1 :
3.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Package / Case :
Module
Current - Output (Max) :
100A