PF2472-0R68F1
Mfr.Part #
PF2472-0R68F1
Package / Case
TO-247-2
Description
RES 0.68 OHM 1% 100W TO247
Series :
PF2470
Package / Case :
TO-247-2
Height :
19.9898mm
Height Seated (Max) :
0.787 20.00mm
Resistance :
680mOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
100W
Size / Dimension :
0.630Lx0.189W 16.00mmx4.80mm
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
PF2472-0R68F1
Riedon PF2472-0R68F1
680mOhm, Thin Film,