PF1262-15KF1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PF1262-15KF1
Manufacturer
Riedon
Package / Case
TO-126-2
Datasheet
Download
Description
RES 15K OHM 1% 20W TO126
Manufacturer :
Riedon
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
TO-126-2
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.335Lx0.122W 8.50mmx3.10mm
Resistance :
15kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Current Sense, Flame Proof, Safety
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height :
11.9888mm
Max Power Dissipation :
20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
PF1260
Packaging :
Tube
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
PF1262-15KF1
Riedon PF1262-15KF1
15kOhm, Thin Film,