PF1262-0R015J1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PF1262-0R015J1
Manufacturer
Riedon
Package / Case
TO-126-2
Datasheet
Download
Description
RES 0.015 OHM 5% 20W TO126
Manufacturer :
Riedon
Product Category :
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
Resistance :
15mOhm
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Size / Dimension :
0.335Lx0.122W 8.50mmx3.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tube
Package / Case :
TO-126-2
Max Power Dissipation :
20W
Feature :
Current Sense, Flame Proof, Safety
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Tolerance :
±5%
Height :
11.9888mm
Number of Terminations :
2
Series :
PF1260
Datasheets
PF1262-0R015J1
Riedon PF1262-0R015J1
15mOhm, Thin Film,