PF1262-13KF1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PF1262-13KF1
Manufacturer
Riedon
Package / Case
TO-126-2
Datasheet
Download
Description
RES 13K OHM 1% 20W TO126
Manufacturer :
Riedon
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
PF1260
Packaging :
Tube
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
TO-126-2
Resistance :
13kOhm
Max Power Dissipation :
20W
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Feature :
Current Sense, Flame Proof, Safety
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height :
11.9888mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.335Lx0.122W 8.50mmx3.10mm
Datasheets
PF1262-13KF1
Riedon PF1262-13KF1
13kOhm, Thin Film,