PD54R-224K
Mfr.Part #
PD54R-224K
Description
FIXED IND 220UH 350MA 1.57OHM SM
Test Frequency :
1kHz
Depth :
5.3mm
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
350mA
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
1.57Ohm Max
Inductance :
220μH
Height :
4.5mm
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.201W 5.70mmx5.11mm
Max DC Current :
350mA
Datasheets
PD54R-224K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD