PD54R-123K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PD54R-123K
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12UH 1.35A 130MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Functions :
1
Construction :
RECTANGULAR
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Max DC Current :
1.35A
Inductance :
12μH
Type :
Wirewound
Published :
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
1kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
4.5mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Shielding :
No
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Pbfree Code :
yes
Depth :
5.3mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.201W 5.70mmx5.11mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Material - Core :
Ferrite
Case/Size Code :
Current Rating :
1.35A
Series :
PD54R
Datasheets
PD54R-123K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD