PD104R-562M
Mfr.Part #
PD104R-562M
Description
FIXED IND 5.6UH 2.85A 45MOHM SMD
Depth :
9.2mm
Height :
4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
2.85A
Test Frequency :
7.96MHz
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Size / Dimension :
0.386Lx0.346W 9.80mmx8.79mm
Inductance :
5.6μH
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
45mOhm Max
Current Rating :
2.85A
Datasheets
PD104R-562M
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD