PD104R-124K
Mfr.Part #
PD104R-124K
Description
FIXED IND 120UH 670MA 450MOHM SM
Current Rating :
670mA
Inductance :
120μH
Height :
4mm
Max DC Current :
670mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.386Lx0.346W 9.80mmx8.79mm
Tolerance :
±10%
Depth :
9.2mm
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
DC Resistance (DCR) :
450mOhm Max
Test Frequency :
1kHz
Datasheets
PD104R-124K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD