PD104R-123K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PD104R-123K
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12UH 2.2A 60 MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
2.2A
Number of Functions :
1
Type :
Wirewound
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Shielding :
No
Series :
PD104R
Radiation Hardening :
No
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Package / Case :
Nonstandard
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Construction :
RECTANGULAR
Case/Size Code :
Depth :
9.2mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Mount :
Surface Mount
Max DC Current :
2.2A
Published :
JESD-609 Code :
e3
Inductance :
12μH
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, 13 INCH
Size / Dimension :
0.386Lx0.346W 9.80mmx8.79mm
Material - Core :
Ferrite
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±10%
Height :
4mm
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Test Frequency :
1kHz
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
PD104R-123K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD