PD104R-273K
Mfr.Part #
PD104R-273K
Description
FIXED IND 27UH 1.45A 110MOHM SMD
Test Frequency :
1kHz
Inductance :
27μH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
9.2mm
Current Rating :
1.45A
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Height :
4mm
Max DC Current :
1.45A
Size / Dimension :
0.386Lx0.346W 9.80mmx8.79mm
Datasheets
PD104R-273K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD