PAB.M0.7GL.AC52RZ
Mfr.Part #
PAB.M0.7GL.AC52RZ
Description
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Push-Pull, Detent Lock
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Color :
Gray, Red
Current Rating (Amps) :
5A
Shell Size - Insert :
M07
Number of Positions :
7
Datasheets
PAB.M0.7GL.AC52RZ
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Bulk B Push-Pull, Detent Lock
PAB.M0.7GL.AC52RZ Overview
PAB.M0.7GL.AC52RZ Features
1P series
PAB.M0.7GL.AC52RZ Applications
There are a lot of LEMO
PAB.M0.7GL.AC52RZ Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER