PAB.M0.2GL.AC65Z
Mfr.Part #
PAB.M0.2GL.AC65Z
Description
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
Current Rating :
10A
Shell Size - Insert :
M02
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Color :
Gray
Number of Positions :
2
Datasheets
PAB.M0.2GL.AC65Z
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 2 Positions Solder Cup Gold Bulk B Push-Pull, Detent Lock
PAB.M0.2GL.AC65Z Overview
PAB.M0.2GL.AC65Z Features
1P series
PAB.M0.2GL.AC65Z Applications
There are a lot of LEMO
PAB.M0.2GL.AC65Z Circular Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER