PAB.M0.6GL.AC52G
Mfr.Part #
PAB.M0.6GL.AC52G
Description
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
Number of Positions :
6
Mount :
Free Hanging
Shell Size - Insert :
M06
Shielding :
Unshielded
Contact Material :
NOT SPECIFIED
B
Ratings :
IP50
Color :
Gray
Pbfree Code :
yes
Current Rating :
6A
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Datasheets
PAB.M0.6GL.AC52G
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 6 Positions Solder Cup Gold Bulk B Push-Pull, Detent Lock
PAB.M0.6GL.AC52G Overview
PAB.M0.6GL.AC52G Features
1P series
PAB.M0.6GL.AC52G Applications
There are a lot of LEMO
PAB.M0.6GL.AC52G Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER