PAB.M0.6GL.AC39G
Mfr.Part #
PAB.M0.6GL.AC39G
Description
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
Solder Cup
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Color :
Gray
Number of Positions :
6
Shell Size - Insert :
M06
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Current Rating :
6A
Datasheets
PAB.M0.6GL.AC39G
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 6 Positions Solder Cup Gold Bulk B Push-Pull, Detent Lock
PAB.M0.6GL.AC39G Overview
PAB.M0.6GL.AC39G Features
1P series
PAB.M0.6GL.AC39G Applications
There are a lot of LEMO
PAB.M0.6GL.AC39G Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER